Partners
All+Stars%2FZones
USA+Swimming+Foundation
LEAP
TeamUnify
Powered+by+HY-TEK
MI+Sports
Bagtags%2C+Inc.
Swimmng+World
USA+Swimming+Safe+Sport
Clubs

TEAM - CLUB CODE

COACH

CLUB RECOGNITION

CLUB EXCELLENCE

Aces Swim Team - ACES

Eric Craven  
Air Force Academy - AFA Casey Converse  

 

Altitude Performance Swim Team - ALPS Mike Stromberg    
Aquawolves Swimming - AQUA Sean Hatzenbuehler    
Aspen Swim Club - ASP Gordon Gerson    
Aurora Tsunami Swim Team - ATST Jim Price    
Baca County Swim Team - BACA - Seasonal Leah Crane    
Battlement Mesa Sea Turtles - BMST - Seasonal Debbie Downing    
Brighton Bullfrogs - BB Heidi Shaw    
Boulder Swimming - BLDR James Richey 2013 Club Excellence Bronze (small)
Colorado Athletic Club - CAC Alexis Keto  
Canon City Swim Club - CAN - Seasonal Emilia Rust    
Cheyenne Mountain Aquatics - CMA Bob Jenkyns  
Cortez Leopard Sharks - COR - Seasonal Kevin Ketterer    
Craig Sean Sharks - CRAG - Seasonal Meghan Francone    
Colorado Swim Academy - CSA Jay Weerman    
Colorado Springs Racquet Club - CSRC - Seasonal Kyle Gilliam    
Colorado Springs Aquatics - CS Michael Doane  
Colorado Torpedoes - CT Roy Chaney  
Front Range Barracudas - CUDA Andrew Brand  
The Denver Athletic Club - DAC Courtney LeDuc    
Delta Barracudas Swim Team - DELT - Seasonal Amanda Hatch    
Durango Swim Club - DGO Suzanne Schieltz    
Denver Swim Academy - DSA Nick Frasersmith  
Denver Triton Swim Team - DTST D. Ray Craft    
Evergreen Swim Team - EVER Paul Sheldon  
Flatiron Athletic Club - FAC Wolfgang Dittrich    
Fort Collins Area Swim Team - FAST Chris Webb 2013 Club Excellence Silver (small)
Flying Horse Aquatic Club - FHAC - Seasonal Anna Heidinger    
Four Corners Aquatic - FCTO Peter DuMont    
Falfins Swimming -  FLFN John Dussliere  
FORM Swim Team - FORM Devin Baldermann    
Foothills Swim Team - FST Bill Rose  
Golden Phoenix Swim Team - GPS Dietrich Lawrence    
Greenwood Tiger Sharks - GTS Marc Rios    
Gurgle Swim Team - GUR Robert Curtis    
Gunnison Stingrays - GUN Tami Maciejko    
Highlands Ranch Aquatics - HRA Eric Fehr  
Vail Hurricanes - HURR Jenny LaFuria    
JCC Sea Turtles - JCC Luke Burke-Seawolf  
Jeffco Hurricanes - JH Carmen Babcock 2013 Club Excellence Silver (small)
Lamarlins Swim Team - LAM Robin Siemsen    
Las Animas Trofins - LAS Cody Allen    
LaJunta Tiger Sharks - LJ Aubrey Cook    
Longmont Swim Club - LONG Scott O'Brien    
Loveland Swim Club - LOVE Jim Nickell  
Life Time Colorado Swim Team - LTC Eric Adams    
Mission Aurora Colorado Swimming - MACS Andy Niemann  
Maverick Aquatics - MAVS Ed Stehlin  
Montrose Marlins Swim Club - MM Silas Almgren    
Morgan Marlins Swim Team - MMST - Seasonal Lana Schamberger    
Northglenn Fusion Swim Club - NFSC Steven Hanson    
Ouray Swim Club - OURY - Seasonal Denise James    
Pagosa Lakes Porpoises - PAGO Heather Miller    
Parker Phenomena - PARK Michele Hemming    
Pueblo County Swim Team - PCST Josh Cortese    
Peak Swim Team - PEAK Ross Hedrick    
Platte Swim Club - PLAT - Seasonal  Teresa Martinez    
Pikes Peak Athletics - PPA Anna Heidinger    
Pueblo Swim Club - PSC Susanne Divelbiss  
Pueblo West Swim Club - PWSC Camille Arnold    
Rally Sport Aquatic Club - RACE Gran Holicky  
Rangely Hurricanes - RANG - Seasonal Beth Scoggins    
Rocky Ford Blue Marlins - RF - Seasonal Martha Roberson    
Rocky Mountain Thunder - RMT Brent Bergstedt    
Castle Rock Swimming - ROCK Will Amos  
Rocky Mountain Rapids - RPDS Ryan Hogan  
Rockrimmon Swim Team - RR - Seasonal Kim Kennedy    
Salida Cyclones - SALC Wendy Gorie    
Steel City Aquatics - SCA Louis Saiz    
South Metro Swim Team - SMST Daniel Walton    
Team Sopris Swimming - SOPR Damon Garrison    
Denver Stingrays - SRAY Rich LeDuc    
Steamboat Springs Swim Team - SSST Patti Worsley    
Colorado Stars - STAR Todd Schmitz  
Summit County Swim Team - SUM Brant Noonan    
ShockWave Swim Team - SWST Terrance Trieu    
Swim Dogs - DOGS Andrew Harbuck  
Telluride Swim Team - TELL - Seasonal Lisa Ball    
University of Denver Hilltoppers - TOPS Shawn Smith 2013 Club Excellence Silver (small)
Paralympic Resident Team - USAR Julie O'Neill    
Valley Swim Club - VALC - Seasonal Drew Wotton    
Team Vortex - VOTX Marty Jasken    
Eaton Red Waves - WAVE Doug Stone    
Woodmoor Waves - WOOD Trevor Wallner    
YMCA of the Pikes Peak Region Swim Club - YPPR Scott Yeoman    
YMCA of Denver Aquaforce - YODA Teresa Hill